Mé předvánoční toulání


V sobotu jsme si vyrazily do Prahy, v plánu byly výstavy v botanických zahradách.
Jako první jsme vyrazily do té Trojské, tam se chýlila k závěru výstava perníků. Výstavní sálek je tam maličký a upřímně, moc toho tam k vidění nebylo. Chvíli jsem obdivovala paní, která s neochvějnou jistotou zdobila jeden perníček za druhým. Po této zkušenosti jsem raděij odmítla ozdobit si vlastní (vím že toto opravdu není moje silná stránka), spokojila se se zakoupením dvou sáčků na zdobení a stále tiše doufám, že jsou kouzelné a půjde mi to s nimi alespoň z desetiny tak, jako té paní.
O kousek dál byla přehlídka všemožného koření, dárkově balené perníkové koření a co mě zaujalo nejvíc - malé aranže z koření. Většinou hrál hlavní roli bobkový list a skořice, to bylo doplněno dalším. Vypadalo to moc pěkně a až najdu chvilku, tak to určitě zkusím.
Dál byla výstavka perníků - klasické chaloupky, různě zbobené perníčky, perníčkový betlém, svícínek, pak nádherné velké perníky z forem a ještě další věci.
U následujícího "obchůdku" jsem si udělala radost stužkami a ještě jsme pořídily Mikulášskou hlavu (tedy formičku na ni). A hned vedle jsem si koupila pytlíček badyánu (pro nezasvěcené koření ve tvaru připomínajícím hvězdičku) a pytlík hřebíčku. Koření tam bylo opravdu dost a dost a celá místnost jím byla provoněna. Hned u vchodu ještě měli nejrůznější potřebnosti pro tvořivce, ale mě tam moc věcí nezaujalo.
Před vchodem jsem si ještě důkladně prohlédla vystavené různé adventní věnce a hurá na další výstavu.

Ta se koná v botanické zahradě na Slupi. Letošní téma zní Tajemné postavy adventu. Výstava byla jako každý rok moc povedená - asi každý si tam našel to svoje. Mně se moc líbily "Čertovské hrátky" - soubor vyřezávaných čertíků a čerti vyrobení ze sušených švestek. Určitě by stála za zmínku ještě celá řada dalších dobrých nápadů, ale kdo je zvědavý, ať si tam dojde a podívá se sám - výstava bude probíhat celý prosinec:-))
Ale to, co mě na celé výstavě vždycky láká uplně nejvíc, je pravidelná prodejní výstava všemožných exotických oříšků, šišek a dalších plodů. Vždycky si tam něco vyberu a pak používám do dekorací. Tentokrát jsem se nechala zlákat hlavně na keramické talířky a nádobky - cena naprosto neuvěřitelná a s trochou fantazie nadělají hodně parády - podívejte:


A pak jsem vybrala pár dalších věcí, které se mohou kdykoliv hodit - ovšem ne všechny jsou přímo z výstavy, něco je pořízené mimo...
Opět pro představu přidávám obrázek:


Takže kdo to nemáte daleko, neváhejte a běžte se taky trošku potěšit a pozastavit se v náročné předvánoční době a udělat si radost. Stojí to za to. Pokud máte děti, vezměte je s sebou - budou mít možnost vyrobit si vlastní svícen (nejsem si jistá, ale myslím, že se to týká jen víkendů).
Pro více informací se podívejte na stránky botanické zahrady - www.botanicka.cz
Sepsáno 2.12.2007