Člověče nezlob se

Nedávno jsem si nechávala nařezat desky na sklerotníčky. Při té příležitosti jsem přibrala i několik větších desek. Nějaký čas stály jen tak bez užitku, ale pak přišel nápad.
Volba padla na desku 50x50cm. Dále potřebujete 24 kulatých dřevěných špalíčků na figurky (dají se koupit už nařezané v Bauhausu), akrylové barvy, houbičku, štětec, zlatou konturu, bezbarvý lak, tužku
Nejdřív jsem si načrtla budoucí podobu tužkou přímo na desku.
Pak přišla na řadu podkladová barva, tu jsem nanášela houbičkou - zamezí se tím stopám po tahu štětcem a vrstva je rovnoměrnější. Políčka, domečky a základní stanoviště jsem natupovala jsem po okrajích. Po zaschnutí je potřeba celý postup ještě minimálně jednou zopakovat.
Zlatou barvou jsem natřela všechna políčka a střed, barevně pak motýlky a domečky. Po zaschnutí jsem vše obtáhla zlatou konturou.
Dřevěné špalíčky jsem natřela stejnými barvami jako motýly a domečky. Vždy po čtyřech. Po zaschnutí jsem je natřela ještě lakem.
Desku je lepší přelakovat lakem ve spreji.
Kostky ke hře si můžete vyrobit ze samotvrdnoucí hmoty.


Na střed můžete umístit misku s nějakou dobrotou a vyhozeného třeba odškodnit aby mu to nebylo tak líto, vítěz získá celý zbytek.
Pro tuhle hru není nutné mít děti, může se hrát i verze "člověče napij se" jen místo sladké odměny dejte na střed lahev oblíbeného moku a za každou "vyhozenou" figurku si s vyhozeným připijte na usmířenou:-)) Jen je potřeba tuhle verzi nepřehánět:-))

28.7.2008