Výletní areál Pěnčín

I od tvoření je potřeba si občas odpočinout. Pro ty kteří hledají námět na zajímavý výlet se možná tento článek stane inspirací...
V létě jezdívám s dětmi do Jizerských hor a jako asi každý hledám čím a jak je zabavit. Při pátrání jsem narazila právě na Pěnčín. Se skepsí sobě vlastní jsem si od toho nic moc neslibovala, ale byla jsem moc příjemně překvapená.
Od místa kde jsme bydleli byl Pěnčín pořádný kus cesty, tak jsme se tam v konečné fázi sotva dovlekli. Nezapírám, jindy by mě hodina čekání na další prohlídku asi celkem štvala, ale tentokrát jsem docela uvítala nečinné sezení na lavičce. Tedy nečinné jen tak dlouho, než jsem objevila obchůdek plný perlí, korálků a dalších pokladů, od kterých jsem se nemohla odtrhnout.
Vlastně až tam jsem zjistila, že Pěnčín není jen kozí farma, ale i sýrárna a brusírna perlí. Volba byla jasná a my chtěli vidět všechno. Děti se nemohly odtrhnout od zvířátek, která byla všude kolem - Ovce, kozy, prasátka, oslík, slepice, králíci, koně, pávi a to jsem určitě ještě na některá zapomněla. Také jsme shlédli instruktážní video o výrobě sýra a vlastně o celém komplexu. Následovala ochutnávka a možnost nákupu produktů farmy (sýry, uzeniny...). A to nejlepší (aspoň pro mě) nakonec - prohlídka brusírny, vidět na vlastní oči proces vzniku korálků mě naplnil nadšením (myslím že mě mnozí z vás dokáží pochopit).
Děti měly oči navrch hlavy a já jim statečně konkurovala. Dodnes nechápu jak, ale každý z nich měl po prohlídce ukořistěno pár kousků o které se pak staraly jako o největší poklad. Když jsme tam byli loni tak už byli na korálky tak natěšení, že jsem jim tajně koupila kilovku mozaiky a rozdělila jim to do pokladu - šťastnější děti jsem neviděla...
Taky jsme využili vyhlídkový vláček na zpáteční cestu - jede k rozhledně Černá studnice a my jsme bydleli nedalo tudíž jsme se s povděkem svezli.
A k tomu hlavnímu - obchůdek krom jiných pokladů skýtal možnost nákupu mozaikových korálků (různých úlomků, tvarů, půlek atd.). No co vám mám říkat, něco málo jsme vezli rovnou a pro větší nálož jsme se vraceli asi o tři dny později. Teď jsem se dívala na jejich stránky a nově nabízí i velké balení návlekových korálků - už je máme objednané:-))

Pokud vás Pěnčím zaujal, vkládám odkaz kde se dozvíte ještě mnohem víc - www.vapen.cz


14.2.2008