Kokosy

Jednou jsem při hledání inspirací narazila na vylepšené dětské záchůdky. Vypadaly jako slunečnice a mě se to moc líbilo. Ovšem problém byl v tom, že naše trubky vypadaly úplně jinak. Slunečnice tedy padly, protože naše záchůdky nemají vzadu trubku nahoru a zásobník na vodu.
Byla to překážka, ale ne nepřekonatelná, po pár dní úvah při kterých se mi skoro kouřilo z hlavy konečně přišel nápad.
Ovšem jako první jsem se rozhodla proměnit alespoň barevně stěny v nebe a tak jsem pár hodin strávila malováním. Ze začátku to vypadalo jako legrace, ale potom co se mi začaly staré nátěry motat na váleček a humor zmizel. Ke slovu přišla špachtlička a škrábání. Pak už jsem jen doufala že to zmáknu co nejdřív.
Naštěstí se to podařilo a dokonce mě to ani neodradilo od dalšího kroku, při kterém se ze zašedlých nevzhledných trubek stal kmen...

Pak už přišly na řadu ty lepší "práce". Děti mi pomohly vystříhat velké listy (zelené čvtrky formátu A3) které jsem pak projela laminovačkou. Pak jsme tvořili kokosy - nafouknutý balónek zpevněný novinami a tapetovým lepidlem, natřený nahnědo a posypaný sametovým práškem.
Všechno jsem se pokusila připevnit ke kmeni a tak vznikly naše stromy...


Ovšem zatím je to poněkud amatérské dílo - v léťě nám budou malovat profíci a taky jedna trubka stále maličko prokapává, tak až to bude obojí hotové, je v plánu to proměnit ještě víc a hlavně dokonaleji...
1.1.2008