Vánoční dekorativní kužel


Budeme potřebovat: Tvrdší velký papír, sešívačku, papírový talíř, odpadový papír, zlatý sprej, tavnou pistoli, sušené šípky, bukvice
S tímto nápadem jsem se setkala na Ekoateléru vedeným paní Horovou. Bylo to několik aktivně strávených hodin, které přinesly hromadu nápadů a myšlenek, takže si jsem naprosto jistá, že moje pojetí její inspirace se tu neobjevuje naposledy. A pokud by jste někdy náhodou na nabídku ekoateliéru narazili, tak neváhejte a přihlaste se.
Nejprve si z velkého papíru vytvořte kornout, zajistěte sešívačkou a ostřihněte okraje. Platí, že čím větší papír tím větší kornout.


Vnitřek kornoutu napěchujte zmuchlaným odpadním papírem (staré noviny, letáky...)- tím kužel získá pevnost a stabilitu. Paní Horová měla kužek vycpaný fantasticky a náplň jí držela, nám se to tolik nezdařilo, a tak jsme raději spodek zajistili papírovým talířem, aby nám výplň nevypadla.


Kournouty jsme vzali ven a nastříkali je na zlato aby působily vánočněji - na obrázku je pro srovnání velikosti kornout s jedním z nejstarších a nějvětších dětí


Nakonec přišla na řadu tavná pistole, šišky a bukvice. Po chvíli snažení lze dosáhnout následujícího výsledku.


Nahoru ještě přijde hvězda a dekorace bude hotova.

29.11.2008