Podzimní věnce

Věnec s břečťanem


Budeme potřebovat: Slaměný základ na věnec, větvičky břečťanu, floristický drát, šišky, kůru (já použila exotickou), přírodní koule, sádru, vodu, formu s podzimním motivem, tavnou pistoli, akrylové barvy, lak ve spreji, nádobku na rozdělání sádry a míchátko.
V obchodě mi padl do oka slaměný základ na věnec o průměru 50cm a rovnou jsem si ho odnesla. Jelikož jsem ten ten také zastřihovala břečťan, přinesla jsem si pár větviček a ty pak pomocí drátu připevnila k základu.


Pak jsem si vzpoměla na sádrové odlitky, které jsem udělala nedávno při odlévání pro děti (hned jak to zpracujeme tak to učitě také přidám) - pořídila jsem si formu s moc hezkými podzimními motivy a tak jsem jí zkoušela. Teď jsem si s odlitky trochu pohrála a natřela je akrylovými barvami a po zaschnutí je přelakovala.


Hotové odlitky jsem pak pomocí tavné pistole opatřila drátky - tak aby se oba koce daly ohnout před zapíchnutím do věnce. Doporučuji před tím přelakovat i zadní stranu aby lepidlo z pistole lépe drželo - jinak snadno odpadne protože povrch je prašný.


Pak jsem na věnec postupně pomocí drátku zapíchla nejdřív koule, pak šišky s kůrou a nato postupně odlitky.
Takhle věnec nakonec vypadal...

30.10.2008