Vánoční věnec s arašídy

Nějak se mi zalíbil jednoduchý styl a jelikož toho máme teď ve školce nad hlavu, udělali jsme si velice rychlý a jednoducý věnec. Možná ještě dozná nějakých úprav.

Co je potřeba: slaměný korpus, zelenou jutovou stuhu, 4x šišky přestříkané zlatou barvou, 4x zápich pod svíčku, 4x dřevěný plátek(my je nasbírali v lese po prořezávání), aranžovací drát, červený kuličkový řetěz, 4x červená mašle

Korpus obtožíme zelenou jutou, rozmístíme zápichy, na kousek drátku připevníme zlatou šišku, pod ní napíchneme dřevěný plátek a celé umístíme mezi zápichy. Před zápichy opět za pomoci drátku připevníme mašličky a nakonec doplníme kuličkovým řetězem.


29.11.2008


Co je potřeba: slaměný korpus, zelenou jutovou stuhu, 4x šišky, přírodní sisal, 4x třpytivé kouličky, arašídy, bukvice, tavnou pistoli, aranžovací drát

Postup: Nejprve korpus obtočíme jutovou stuhou, pomocí drátku připevníme šišky, mezi šišky zapíchneme kouličky. Vytvoříme si jednoduché mašle a pomocí tavné pistole přilepíme před šišky. Z arašídů vytvoříme jakýsí pruh kolem jedné šišky (u mne to vzniklo tak, že jsem měla příliš krátkou stuhu a pomocí arašídů jsem místo bez stuhy zakryla). Pak už jen doplnit bukvicemi a je hotovo.


17.11.2008


Adventní věnec s břečťanem

Co je potřeba: slaměný korpus, větvičky břečťanu, 8x menší šišku, 4x třpytivou kouličku, 4x mašli, 4x zápich pod svíčku, 4x zelenou svíčku, aranžovací drát

Postup: Nejprve pomocí drátu připevníme břečťan ke korpusu. Poté zapíchneme kalíšky pod svíčku a dále naaranžujeme šišky, kouličky a mašle. Na závěr umístíme do kalíšků svíčky.


17.11.2008


Adventní věnec který vydrží

Co je potřeba: polystyrenový korpus, hnědá tempera, tavná pistole, aranžerský drát, bezbarvý lak ve spreji (lesklý), 4x svíčka, 4x kalíšek od čajové svíčky, 4x mašlička, 8x zvoneček, zlatý sprej, dary přírody (šišky, půlené skořápky od ořechů, buráky a další dle fantasie).

Postup: Jako první krok uděláme to, že natřeme celý korpus barvou a necháme zaschnout (při výběru barev volíme ty, které jsou ředitelné vodou a polystyrén nerozleptávají. Pokud nemáte jistotu, tak to zkuste třeba na kousku spodní strany a počkejte, co to udělá.)
Nejprve použijeme aranžerský drát a s jeho pomocí připevníme ke korpusu kalíšky.
Poté povolíme uzdu fantasii a ozdobíme korpus přírodninami, nezapomeneme zakomponovat mašličky a zvonky (některé komponenty si můžeme předem nastříkat zlatou barvou).
Když jsme s dosavadním dílem spokojeni, zafixujeme vše bezbarvým lakem (dodá lesk) a do kalíšků připevníme svíčky.
Takový věnec s trochou opatrnosti vydrží i několik let, pro zelený efekt ho lze položit na zelenou větvičku, nebo větvičky umístit doprostřed - to už záleží jen a jen na vaší fantasii.
A tady můžete posoudit jak se nám povedl...


Adventní věnec který vydrží 2

Co potřebujeme: polystyrenový korpus, tavnou pistoli, aranžerský drát, bezbarvý lak ve spreji (lesklý), 4x svíčku, 4x kalíšek od čajové svíčky, 4x mašličku, 4x zvoneček, kaštany, půlky ořechových skořápek, skořici, bobkový list, rozinky, sušené švestky, kolečka sušeného pomeranče

Tento věnec byl jeden z prvních, bohužel mi unikla barva korpusu. Kdybych ho dělala znovu, určitě bych ho nejdřív nabarvila, aby bílá tolik nesvítila. Jinak postupujeme v podstatě stejně jako u předcházejícího.
Nejdřív upevníme pomocí drátu všechny čtyři kalíšky na svíčky.
Poté s pomocí tavné pistole připevňujeme nejprve kaštany (začínáme odspodu), pak ořechy a šišky. Do vzniklých mezer lepíme drobnější věci jako třeba rozinky, sušené švestky a nezapomeneme ani na zvonečky.
Před každý kalíšek upevníme mašličku (pomůžeme si drátkem, tím docílíme toho že je mašlička vyměnitelná a příští rok zlatou můžeme vyměnit třeba za červenou, dodáme odpovídající svíčky a náme zas věnec úplně jiný).
Nakonec na kolečko sušeného pomeranče přilepíme skořici, upevníme šikovně na šišky a doplníme bobkovým listem.
Tím je věnec hotov a takhle nějak může vypadat...
Rychlý adventní věnec


Potřeby: umělý základ na věnec, 4x čajová svíčka, 4x červená stužka, 4x drobný zvoneček, tavná pistole


Tento věnec je velmi jednoduchý a rychlý, hotový se pak hodí třeba na dveře, do předsíně nebo na jiné místo.
Tavnou pistolí připevníme čajové svíčky, mezi svíčky upevníme drátem mašle a na stěny kalíšků přilepíme tavnou pistolí zvonečky a věnec je hotový.
Doporučuji používat věnec jen jako dekoraci, osobně bych svíčky raději nezapalovala.