Olympijské hry

Nechali jsme se strhnout olympiádou a vznikla celá série nápadů a některé z nich se nám podařilo i realizovat...

Olympijská pochodeň


Olympijská pochodeň je základ a my na ní potřebovali jen bílou čtvrtku, papír, voskovky nebo lépe olejové pastely, sešívačku
Z bílé čtvrtky vytvoříme kornout, který zajistíme sešívačkou. Zmuchláme papír a vložíme dovnitř. Pastelem dotvoříme "oheň". Větší děti si mohou domalovat i kruhy.

Olympijská vlajka


Olympijská vlajka je vidět na každém sportovišti a na naší jsme použili staré prostěradlo, houbičku, tempery, dřevěnou tyč
Na prostěradlo dětem předkreslíme kruhy, houbičkou děti nanáší barvu. Po zaschnutí připevníme na tyč a vlajka je hotová. Samozřejmě že je nejideálnější použít barvy na textil, ale ty jsme neměli zrovna k dispozici.

Česká vlajka


Správnému fanouškovi nesmí chybět národní vlajka - naše je z bílé čtvrtky a silnější špejle, barevná je z obou stran. Konec vlajky je lehce prořezaný a špejle je propletená.

Olympijští vítěžové


Po spoustě disciplín přichází čas odměn. Nad vítězi jsou olympijské kruhy vytvořené z kroužků na cvičení obalené krepovým papírem a spojené izolepou. Vítězové si vytvořili "zlaté medaile" (kolečka vybarvená žlutě) a dostali diplomy na kterých měli za úkol vybarvit správně olympijské kruhy.

23.2.2010